Toplam 8 ürün görüntüleniyor.

Yüzey Temizleyici maddeleri ıslak hacimlerde yani genellikle soğuk zeminlerde (mermer, fayans, epoksi vb.) kullanılan temizlik yardımcı maddesidir. İçerik itibari ile anyonik ve nanyonik temizleme hammaddesi, kostik, alkol, parfüm, boya ve destile su ihtiva ederler. Farklı reçetelerde farklı hammadde içerikleri de bulunur. Genellikle renkli ve parfümlü olarak üretilirler. Temizlik yapıldıktan sonra ortamın hoş bir kokuya sahip olması için çok çeşitli esanslar ile çeşitlilik sağlanır. Bazı uygulanacak alanlar için ise renksiz kokusuz yüzey temizleyici de üretilir. Bu ürünler sağlık ve gıda hijyeni standardına uymak zorunda olan işletmelerde kullanılırlar. Örneğin herhangi bir gıda üretimi yapan firma gıda tüzüğünce üretim alanlarında kokulu (parfümlü) ürün kullanamaz. Yine gıda üretimine hizmet veren işletmeler de bu tüzüğe uymak zorundadırlar. Örneğin gıda ambalajı üreten işletmeler. yüzey temizleyici Özel Formülü Sayesinde, Halı, Koltuk, Deri, Sert Plastik, PVC, Şezlong, Araç İçi, Lastik İzi, Duvar, Cam, Paslanmaz Çelik Yüzeyler, Seramik, Mermer, Linolyum, Banyo, Küvet ve Armatür Yüzeylerde ve Geniş Alan Temziliği İçin Otomatlarda Kullanılabilir.

Yüzey Temizleyici Çeşitleri

Yüzey Temizleyici Çeşitleri uygulanacağı zemin ve çeşitliliğine göre farklılık gösterir. Fayans veya seramikte kullanılan yüzey temizleyici ahşap yüzeylerde kullanılmaz. Aynı şekilde ahşap yüzey temizleyici de fayans vb. alanlarda kullanılmaz. Bu sebeple yüzey temizleyicileri şöyle çeşitlendirebiliriz;

  • Yüzey Temizleyici Parfümlü (Seramik, mermer, epoksi, pvc vb. tüm alanlarda )
  • Yüzey Temizleyici Renksiz Kokusuz (Gıda ve sağlık tüzüklerinin zorunlu olduğu alanlarda)
  • Yüzey Temizleyici Ahşap (Ahşap, parke, lamine, laminant vb. tüm alanlarda)
  • Yüzey Temizleyici Otomatlarda Kullanılan  (İticili veya binicili otomat makinalarda ve bu makinalara uygun alanlarda)
  • Yüzey Temizleyici Ağır Kir Yağ Çözücü ( Ahşap türevli zeminler haricindeki tüm zeminlerde oluşmuş kir ve lekeleri temizlemede ,örneğin otoparklarda sıklıkla oluşan akmış araç yağları ve zamanla oluşmuş lastik izlerini temizlemede)
  • Yüzey Temizleyici  Dezenfektan (Sağlık ve Gıda hizmetlerinin verildiği tüm zeminlerde, genellikle alkol vb. bazlı temizliğin yanı sıra mikrop ve bakteri yok edici)
  • Yüzey Temizleyici Epoxy Zemin Otomat Makineleri İçin Kullanımı Uygun, Köpüğü Ayarları Bir Üründür. Ağır Kir, Yağ, İş ve Organik Yağların Temizliğinde Etklidir. Endüstriyel Zemin, Fabrika, Hastane, Otel Gibi Mekanların Sert Zeminlerinde Kullanılır.
  • Her Türlü Yıkanabilir. Silinebilir Fayans, Emaye, Seramik Duvar Kağıdı Ahşap Banyo Tuvalet Armatürler vb. Yüzeylerin Temizliğinde Kullanılır. Yüzeyleri Çizmez. Matlaştırmaz, Kolay Durulanır. Temizlikten Sonra Ortayama Hoş Koku Bırakır.

Yüzey Temizleyici Nasıl Kullanılır ?

Yüzey Temizleyici Nasıl Kullanılır ? suya karıştırılarak kullanılır. Formülasyona veya markaya göre değişkenlik gösterse de genel olarak 15 lt. suya 80 ml. (80 ml. Bir çay bardağına tekmül eder.) olarak ilave edilmesi gerekir. Ürünün soğuk veya ilık suya ilave edilebilir. Ancak ılık su daha iyi sonuç vermektedir. Çok çeşitli ve kovalı temizlik gereçleri ile kullanılır. Ürünün kullanım talimatında belirtilen miktarda kullanılması gerekir. Daha fazla veya daha az kullanılması temizliğin kalitesine etki edebilir. yüzey temizleyici Maddesinin yanı sıra içerisine başkaca bir kimyasal kesinlikle ilave edilmemelidir. Örneğin ürüne daha iyi hijyen sağlaması için çamaşır suyu vb. ürünler ilave etmek çok sakıncalıdır. Bu ve bunun gibi yaklaşımlar ürünün kalitesini bozar ve aslında hiçbir işe yaramaz hale getirir. Bu sebeple ürünün önerildiği miktarda ve ilave kimyasal olmaksızın kullanılması zaruridir. Bir diğer önemli husus ise suya karıştırılmış yüzey temizleyici uygulanacağı ıslak mopun (paspas) temiz ve kuru olmasıdır. Çünkü ıslak mop nemli bir zeminde bekletilmiş ise üzerinde bakteri oluşumu başlamış olur. Yüzey Temizleyici Kategorisin İnceleyebilir Hemen Satın Alabilirsiniz.

Yüzey temizleyici

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.