Kurulama Mopları ve Tutucuları

Toplam 74 ürün görüntüleniyor.

Nemli Mop

Nemli moplar, ıslak paspas ile temizlenmiş zeminlerde bulunan nemi (ıslaklığı) kurutmat için kullanılır. Zeminde kalmış olan ıslaklığı bünyesine alması için Nemli Mopların pamuk oranının yüksek olması gerekmektedir. En iyi performansı gösteren Nemli moplar %100 pamukdan imal edilenlerdir. Temizlik yapılan alanların büyüklüğüne göre uyum sağlayabilmesi için farklı boylarda üretilmişlerdir. Nemli moplar endüstriyel alanlarda daha çok 50 cm.-60 cm. ve 80 cm. boylarında talep görmektedir. Ancak bu boyların yanı sıra 25 cm.-40 cm. ve 100 cm. gibi boylarıda mevcuttur. Nemli mopların 2 farklı şekilde kullanımını sağlayan aparatları bulunur. Bunlarda birincisi tek/çift kırmalı palet Nemli mop aparatı,ikincisi ise tel mop aparatıdır.

Nemli moplar bir çok kalitede üretilmektedir. Sırasıyla;

1-Eko Nemli Mop : İplik yapsında pamuk bulunmasına rağmen akrilik de ihtiva etmektedir. Bu tarz moplar 2-3 yıkamaya uygun moplardır ve fiyat olarak ekonomiktir. Üretim maliyetini düşürecek makina örgüsü bulunmaktadır. O yüzden ipleri çekildiğinde kopma yapar

2-Zincir Dikiş Nemli Moplar : Extra olarak da adlandırılırlar. İplik yapısı %100 e yakın pamukdan üretilmiştir. Makina örgüsü mopun arka yüzünde özel bir düğüm yaparak üretilir. Bu sayede ipler çekildiğinde kopmaz,çıkışmazlar. Firma değişikliklerine göre 100 ile 1.000 yıkama garantisi bulunur.

Orlon Mop

Orlon Moplar temizliği yapılmış zeminlerde gün içerisinde zeminde oluşan tozları  toplamak için kullanılır. Orrlon moplar orlon ipinden üretilmişlerdir. Orlon zemine sürüldüğünde statik enerji oluşturarak tozları bünyesine doğru çeker. Buda tozların toplanmasına çok büyük fayda sağlar. Orlon Moplar mavi renkde üretilir. Firma değişikliğine göre mavinin çeşitli tonlarında üretilirler.

Orlon moplar da nemli moplar gibi aynı boylarda üretilmektedir. Yani endüstriyel anlamda daha çok 50 cm.-60 cm. ve 80 cm. spesifik alanlarda kullanılmak üzere 25 cm.,40 cm., ve 100 cm. olarak üretilir. Orlon moplar Nemli mop aparatlarının tamamına uygundur ve bu aparatlarla kullanılır. Ayrıca orlon mopların toz çekme seviyesini arttırmak için TOZ TOPLAMA adlı bir kimyasalda uygulanabilir. Tüm kimyasal ürün üreten fabrikalar çeşitli adlarda TOZ TOPLAMA ürünü üretmektedirler.

Nemli Mop Aparatları

Nemli Mop apartları hem nemli mop hem de orlon moplarda kullanmak üzere üretilmişlerdir. Nemli mop aparatları genel olarak 2 çeşittir. Plastik Palet Aparat ve Tel Aparat olarak adlandırılırlar. Plastik palet aparatlat tek kırma ve çift kırma olarak aralarında ikiye ayrılırlar. Ayrıca Plastik hmmaddesinin kalitesi ürünün uzun soluklu kullanımını belirleyen başlıca kriterdir. Üretimde ekonomik geri dönüşüm plastik hammade ile çalışmak ürünü uzuzlatmakta ancak kalitesini düşürmekte kullanım süresini çok düşürmektedir. 1.sınıf hammadde ile üretim maliyeti yükseltmekde ancak çok uzun zaman kullanıma imkan sağlamaktadır. Nemli mop aparatları 25 cm.,40 cm.,50 cm.,60 cm. ve 80 cm. olarak üretilmektedir. Ayrıca MAKAS NEMLİ MOP APARATI üreten firmalarda vardır. Bu aparatlarda genel olarak hem vidalı sopa hemde delikli sopa kullanımına uygun üretilirler.

Bu çeşitlerin yanı sıra kat kesikli Nemli Mop,Mikrofiber Nemli Mop gibi farklı kaliteleride bulunmaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.